середа, 8 липня 2015 р.

Процедура легалізації первинних профспілкових організацій
Особливості правового регулювання та засади створення професійних спілок визначені Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Порядок легалізації профспілок встановлений статтею 16 цього Закону, відповідно до якої профспілки, їх об’єднання легалізуються шляхом повідомлення на відповідність заявленому статусу.
При цьому для легалізації профспілок, об’єднань профспілок їх засновники або керівники виборних органів подають заяви. 
До заяви додають статут (положення), протокол з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки з рішенням про його затвердження, відомості про виборні органи, наявність організацій профспілки у відповідних адміністративно-територіальних одиницях, про засновників об’єднань.
Разом з тим, Законом передбачено, що первинні профспілкові організації можуть діяти на підставі статуту всеукраїнської профспілки чи профспілки іншого статусу. У цьому випадку легалізуючому органу за місцем знаходження профспілкової організації надсилається повідомлення про належність до певної профспілки із посиланням на свідоцтво про легалізацію цієї профспілки. 
На підставі повідомлення профспілкові організації включаються до реєстру об'єднань громадян.
Державна реєстраційна служба України на запит Федерації профспілок України надала роз’яснення від 01.07.2013р. № 1595/19-13-8, в якому повідомляється, що при проходженні процедури легалізації первинні профспілкові організації, які діють на підставі статуту всеукраїнської профспілки або профспілки іншого статусу, надсилають легалізуючому органу лише повідомлення. Подання інших документів Законом не передбачено.
Головний спеціаліст
реєстраційної служби
Солонянського районного
управління юстиції
Охмак Т.В.